PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107562}

Moja droga Wendy

Dear Wendy
6,9 2 759
ocen
6,9 10 1 2759
6,2 8
ocen krytyków
Moja droga Wendy
powrót do forum filmu Moja droga Wendy

Przez ostatnie kilkanaście minut oglądałam i nie wierzyłam. To był czysty obłęd. Absurdalne!!! Kompletnie nie rozumiałam, co się dzieje. Niania, Eleganci (genialna nazwa), cała obstawa policji na czele z człowiekiem ze zdradziecką bronią i... kawa. A później ta cała końcówka... Teraz, po kilku godzinach, myślę, że tak miałam to odczuć - jako niedorzeczność. Śmierć Elegantów była po prostu głupia, ale w większości przypadków jest głupia. Vinterberg i von Trier pokazali to obdzierając ją ze wczelkiej mistyfikacji i ezoteryczność, która rzekomo nadaje jej jakiś sens. Dodatkowo zagadnienie obsesyjnej miłości, która niszczy wszystko, a przede wszystkim kochającego jest świetnie pokazane. W tym filmie dało mi do myślenia jeszcze jedno, podniesienie samooceny i dojrzewanie Elegantów dzięki broni. Zastanowiło mnie czy dla nich jako dla jednostek nie było to nawet dobre i czy nie byloby wytłumaczalne. Eleganci otrzymują wsparcie, poczucie własnej wartości, własnego miejsca i wkońcu szczęście. Bez swoich "partnerów" byli by nikim, sami dla siebie, ich życie byłoby smutne i pełne goryczy. Z druiej strony całe zaślubiny przypominają mi podpisanie paktu z diabłem... W filmie bardzo dobre są zdjęcia, scenografia. Dzięki temu została stworzona genialna atmosfera i klimat. Ja nie zbyt przypadam za naciąganymi sytuacjami i dużymi absurdami i ujęłabym to jako minus, ale chyba bez tego ten fim nie mógłby powstać. Ogólnie film jest dobry, ale von Trier potrafi robić filmy rewelacyjne.

ocenił(a) film na 5
matylda

Powaliłaś mnie swoim komentarzem. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Ogólnie nie bardzo zrozumiałam przesłanie tej historii. Zaś to, że ich życie diametralnie się zmieniło pod wpływem posiadania pukawki jest trochę naciąganą sprawą. Jak i również to, że tak szybko się zdecydowali na wystrzelanie całej brygady policyjnej. W pewnym sensie mieli świra. Film mi się nie podobał, ale może nie pojęłam jego idei...

ocenił(a) film na 9
matylda

Nie zgodzę sie tylko ze zdjęciami - były strasznie zwyczajne (nie mówie o montażu - ten był niezły), zaś scenografia - miasteczko wyglądało kartonowo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones